
Sky Painted Collection
Aurora
Versatile sandy tones with a weathered matte finish, providing a sophisticated backdrop for contemporary organic designs.
| Product Code | SP11 |
| Dimensions | 1830mm × 235mm |
| Coverage Per Box | 2.1511 m² |
| Total Thickness | 7mm |
| Underlay Thickness | 2mm |
| Wear Layer | 0.75mm |
| Installation System | Uniclic |
| Bevel | 4-sided V-shaped |
| Finish | Matt |
| Color Tone | Medium Natural Oak |
| Scratch Resistance | High |
| Water Resistance | Waterproof |
| Underfloor Heating | Compatible |
| Eco-Friendly | Yes |
| Residential Warranty | Lifetime |
| Commercial Warranty | 10 years |










